Čudesan preokret Izraela protiv Njemačke

Prva pobjeda domaćina

Košarkaši Izraela pobijedili su večeras u Tel Avivu selekciju Njemačke 82:80 u utakmici grupe B Evropskog prvenstva.

Izraelci su do prve pobjede na Eurobasketu stigli nakon nevjerovatnog preokreta u posljednjoj dionici.

Dobro su domaći ušli u ovaj meč. Nakon prve dionice su imali pet poena prednosti (23:18), ali je Njemačka istom mjerom uzvratila u drugoj četvrtini i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 43:43.

Nijemci su odigrali fantastičnu treću dionicu. Nakon 30 minuta igre imalu su plus 12 (69:57), te se činilo kako će Izrael doći do novog poraza.

Imala je Njemačka i plus 16 početkom posljednje dionice, ali je zatim uslijedila velika serije domaćih košarkaša. Napravili su seriju 22:5, a poenima Mekela sa slobodnih bacanja su došli do pobjede 82:80.

Richard Howell je predvodio Izrael u ovom meču s 23 poena, dok je kod Njemačke Denis Schroder ubacio 20.