Domercant slavio, Kikanović ne

10. kolo PBL-a

Dva različita raspoloženja nakon 10. kola PBL-a vladaju u Unicsu, koji je slavio nad Nizhniyem (84:66) i Eniseyu nakon poraza od Khimkiya (90:69). Domercant se ponovo radovao, dok je Kikanović sa Eniseyem nastavio sa oscilacijama.

Unics je nakon velike utakmice i pobjede nad Panathinaikosom u okviru 2. kola Top 16 faze Eurolige osjećao možda malo zasićenja i definitivno je domaćim košarkašima trebalo nešto vremena protiv Nizhniya. Imali su malu prednost nakon prvog poluvremena (36:33). A, onda u nastavku Domercant i suigrači idu u brzinu više. Sve je krenulo sa trećom četvrtinom (22:17) i završilo u zadnjoj (26:16).

Domercant je bio najbolji u Unicsu sa 17 poena (za dva 4/5, za tri 1/3, slobodna 6/7) za samo 21 minut na parketu. Treba istaknuti da je 12 poena postigao u nastavku utakmice kada je domaći sastav i ostvario značajniju prednost za pobjedu.

Još četiri igrača uz bh-reprezentativca su bili dvoznamenkasti. Veremeenko je dodao 14, Greer 13 i Lydey i Wilkinson po 11 poena.

Kok Nizhniya, Antonov 18, Panin 17 i Protić 11 poena.

Enisey je na gostovanju kod Khimkija igrao samo prvi deset minuta (13:25), sve ostalo je bilo za zaborav i kratko sjećanje. Već u ostalim četvrtinama dogodio se totalni raspad sistema. Čak 31 poen (31:17) u drugom periodu  primila je odbrana Eniseya. U nastavku (22:19) i (24:16) za visokih 90:61.

Elmedin Kikanović se utopio u sivilo svoje ekipe odigravši samo 4:14 minute u kojima je postigao tek 2 poena uz isto toliko skokova usput upisavši jednu asistenciju.

Toporov sa 16 i Šakota sa 12 poena bili su najbolji u timu za koji nastupa naš reprezentativac.

U pobjedničkom sastavu Khimkija Fridzon je postigao 21 poena baš koliko i Lončar. Monya je dodao 13 uz 7 skokova.