Double-double Stipanovića u pobjedi Trabzona

Pobjeda Trabzona

Košarkaši Trabzonspora savladali su u 1. kolu grupe L Eurochallenge kupa belgijski tim Antwerp Giants rezultatom 89:79.

S odličnim igrama, tim kojeg s klupe predvodi Nenad Marković, nastavio je i večeras.

Presudne su u ovom susretu bile druga i treća četvrtina, kada Trabzonspor odlazi na nedostižnu razliku od 19 poena.

Posljednja dionica je uvjerljivo pripala gostima, ali pobjeda Trabzonspora nije došla u pitanje.

Odličan je u pobjedničkom timu bio bh. centar Andrija Stipanović. Za 36 minuta na parketu imao je učinak od 15 poena i 11 skokova, dok je domaće do pobjede vodio Dwight Hardy s 24 poena.

Ryan Pearson je za goste ubacio 16 poena...