Double-double učinak Miloševića u pobjedi AEK-a

Košarkaši AEK-apobijedili su Aris u prvom meču u doigravanju za treće mjesto.

AEK je slavio sa 90:74 i poveo je s 1:0 u seriji, te će tim iz Atine pokušati da osvoji treće mjesto, dok finale igraju Olympiakos i Panathinaikos.

Domaći tim je bolje otvorio meč i vodio je plus osam (15:7) sredinom prve četvrtine, dok je na poluvremenu imao 48:41.

U nastavku je AEK nastavio da razbija rivala, pa je došao na 20 razlike u zadnjoj četvrtini i bilo je jasno da će domaćin ostvariti ubjedljivu pobjedu.

Bh. reprezentativac Milan Milošević je ubacio 16 poena uz 12 skokoav u pobjedi AEK-a, te je bio daleko najefikasniji u svom timu.