Đedović nedovoljan Bayernu, Vrabac ubacio sedam poena

Poraz Bayerna

Košarkaši minhenskog Bayerna poraženi su u 31. kolu Bundeslige od Frankfurta rezultatom 76:73.

Iako je Bayern odigrao odličnih 30 minuta susreta, očajna igra u posljednjoj dionici je koštala bavarski tim.

Nihad Đedović je u početnim minutama vodio Bayern. Bio je nezaustavljiv za Frankfurt, ali Bayern posustaje u posljednjoj četvrtini u koju su ušli sa 15 poena prednosti 63:48.

Frankfurt je naprosto pregazio Bayern (28:10) u posljednjoj četvrtini, te su domaći košarkaši stigli do velike pobjede u ovom susretu.

Nihad Đedović je ubacio 17 poena za Bayern i bio je najefikasniji pojedinac kod Bayerna, a imao je i pet skokova.

Trier, našeg Adina Vrabca, stigao je do pobjede na gostovanju kod Phoenix Hagena 77:70.

Presudila je prva dionica u kojoj je Trier dominirao (23:11), te je nadoknadio zaostatak.

Adin Vrabac je ubacio sedam poena u ovom susretu.