Erden presudio Bešiktašu
Galatasaray bolji od Bešiktaša

M. Maksimović

Košarkaši Galatasaraya su prvi četvrtfinalisti  Final Eight turnira Uleb Cupa u Torinu. U okršaju dva turska kluba Galatasaray je pobjedio u uzbudljivoj završnici Bešiktaš 61:60...

Galatasaray je odlično otvorio utakmicu, poveo je 15:4, ali je Bešiktaš nekako konsolidovao redove, spustivši se na -8, 19:11. Situacija se nije mijenjala niti u drugoj dionici, Galatasaray je bez većih problema kontrolisao utakmicu i rezultat,
nakon prvog poluvremena rezultat je bio 35:24. Drugo poluvrijeme Bešiktaš je otvorio mini serijom 5:0, ali je Galatasaray brzo odgovorio, pa je opet u 28. minuti Bešiktaš zaostajao 13 poena, 33:46. Kao i na početku drugog poluvremena, tako je i na početku posljednje dionice Bešiktaš krenuo dobro, Preston Shumpert je ubacio dvicu za 49:51 u 36.minuti. Sa druge strane Aykol pogađa tricu za 54:49.

Završnica utakmice je više nego zanimljiva, Rick Apodaca pogađa za izjednačenje 58:58,  a nakon poena sa linije slobodnih bacanja Shupmerta, Bešiktaš  vodi 60:58. Galatasaray je krenuo u posljednji napada i tada se ukazao Cuneyt Erden koji je pogodio tricu za 61:60 sedam sekundi prije kraja. To su bili jedini poeni Erdena na ovoj utakmici. Pokušao je Bešiktaš nešto napraviti, ali nije uspio. U pobjedničkoj ekipi Robert Hite je ubacio 22 poena, u ekipi Bešiktaša predrag Drobnjak i  Preston Shumpert s ubacili po 17 poena.