Fener protiv Efesa za titulu prvaka Turske

Fener izbacio Galatu

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se večeras u finale play-offa za prvaka Turske.

Fenerbahče je u velikom turskom derbiju gostovao Galatasarayju, te je u praznoj dvorani stigao do treće pobjede u polufinalnoj seriji, pa je izborio finale.

Gosti su slavili sa 82:75, mada je Galatasaray dobrim dijelom utakmice imao vodstvo.

Galata je krajem prve dionice imala plus 11, a na poluvrijeme je domaćin vodio 10 razlike (44:34). Treća četvrtina donosi pad u igri Galatasarayja, pa gosti dolaze do preokreta.

Donekle se igrao egal u zadnjoj dionici, a onda je Fener stigao do serije i prelomio pobjednika.

U finalu će Fener igrati protiv Anadou Efesa, koji je sa 3:0 nadigrao Darussafaku.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

Fener je do pobjede predvodio Dixon sa 18 poena, Mahmatoglu je dodao 16 poena. McCollum je sa 15 poena bio najbolji u timu Galate.