Finci bolji od Rusije u neizvjesnom meču

Eurobasket, grupa A, 3. kolo:

Košarkaška reprezentacija Finske savladala je Rusiju sa 81:79 u trećem kolu Eurobasketa.

Finska je nakon dva poraza ipak stigla do pobjede, dok je Rusija i dalje na nuli, bez ijednog trijumfa poslije tri utakmice.

Rusima je pripala prva četvrtina, dobili su je rezultatom 20:16. Ruski košarkaši sačuvali su prednost do poluvremena.

Ipak, u nastavku Finci uspijevaju da preokrenu rezultat. Najefikasnija bila je treća dionica (27:26), a u neizvjesnoj završnici Finci dolaze do slavlja.

Sjajnu Murphy sa 19 poena i sedam skokova je predvodio Finsku, Salin je dodao 16, a Koponen 12 poena. Fridzon je kod Rusa imao 22 poena, Vorontsevich 13, Zubkov i Khvostov po 11.