Galata razbila Pinar za četvrfinale

Eurokup

Košarkaši Galatasarayja plasirali su se u četvrtfinale Eurokupa.

U turskom derbiju Galata je nadigrala Pinar sa 93:65 i tako je debelo nadoknadila tri poena zaostatka iz prve utakmice (67:64).

Gosti su se dobro nosili sa favorizovanim domaćinom samo prvih 10 minuta, pa je prva dionica završena rezultatom 20:20.

Uslijedilo je potpuno razbijanje Pinara, koji su na odmoru imali minus 11 (43:42), da bi do kraja treće četvrtine rezultat glasio 70:51 i više nije bilo dilema ko će proći dalje.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

McCollum je sa 21 poenom vodio Galatu do pobjede, dok je Schilb dodao 17 poena, a po 13 su ubacili Micov, Lasme i Green. Gabriel je sa 18 poena bio najbolji igrač gostiju.