Hornetsi bolji od Bucksa

NBA liga

Košarkaši Charlotte Hornetsa savladali su Milwaukee Buckse sa 87:82 u prvom susretu nedjeljnog programa NBA lige.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su plus 11 u prvoj dionici, a nakon prve četvrtine vodili su 28:22.

Ipak, u drugoj dioonici Hornetsi su zaigrali puno bolje, pa su do poluvremena vodili osam razlike (45:37).

Iako je bilo neizvjesno u nastavku, Hornetsi su na kraju uspjeli da ostvare pobjedu, rezultatom 87:82.

Kemba Walker je predvodio domaće sa 22 poena, dok je Nicolas Batum ubacio 15 poena, a na drugoj strani Khris Middleton je bio najefikasniji sa 19 poena, Greg Monroe je ubacio 17.