I žene SAD-a mnogo bolje od Kine
Španjolke savladale Novi Zeland

U prvom susretu drugog kruga ženskog košarkaškog turnira u Pekingu, Španjolke su povratile poljuljano samopouzdanje i nakon poraza od domaćina ostvarila viskou pobjedu nad košarkašicama Novog Zelanda.

Ženska američka reprezentacija ponovila je ono što su njihove muške kolege uradile na otvaranju igra i došle do veoma visoke pobjede nad Kinom (63:108). Slično su i Čehinje dominirale nad košarkašicama iz Malija i slavile sa visokih 81:47, kao i Bjeloruskinje nad Latvijom (57:79).

Uzbudljivo je bilo samo u duelu Koreje i Rusije, gdje su Ruskinje slavile prvenstveno zahvaljujući svježoj energiji Hammonove koja je u poslijednja dva minuta susreta ušla sa klupe i okrenula rezultat u svoju korist. Ruskinje su gubile sa 71:72, dva minuta i devet sekundi prije kraja, kada je Hammonova uputila svoj prvi šut ka košu. Lopta je iscurila iz obručča, ali nakon skoka u napadu i polaganja Shchegoleve Ruskinje su došle u vodstvo 73:72. Par trenutaka kasnije Hammonova iznuđuje faul i pogađa oba bacanja, a u samom finišu dva puta probija presing Koreanki za poene i važnu pobjedu.

U posljednjem današnjem susretu pobjeda Australije nad Brazilom ni jednog trenutka nije došla u pitanje.