Italijani u neizvjesnoj završnici savladali Gruziju

Eurobasket

D. Rakanović

Reprezentacija Italije savladala je Gruziju rezultatom 71:69 u posljednjem kolu grupne faze Eurobasketa.

Italijani su sjajno ušli u meč i već nakon prvih deset minuta su imali veliku prednost od 17 poena razlike (27:10).

Gruzija u drugoj dionici igra daleko bolje i smanjuje deficit na osam poena zaostatka (38:30).

U trećem periodu Italijani su kontrolisali utakmicu i povisili prednost na dvocifrenu razliku (58:47).

Iako su Italijani početkom posljednjeg perioda imali i 16 poena prednosti (65:49), Gruzini se nisu predavali i na ulazu u posljednju minutu poenima Dixona prešli su u vodstvo (68:67).

U posljednjoj minuti ipak se Italijani bolje snalaze i dolaze do pobjede (71:69).

Kod Italijana najefikasniji je Belinelli sa 15 poena. Datome je dodao 14, dok je Aradori ubacio 12 poena.

Gruziju je predvodio Dixon sa 29 poena. Dvocifreni su bili i Shengelia sa 12, te Shermadini sa 11 poena.

Italija se plasirala u završnicu Evropskog prvenstva koja se igra u Istanbulu.

Gruzija je ovim porazom zakomplikovala situaciju, jer sada zavise od ishoda duela između Izraela i Ukrajine. Ukoliko Ukrajina savlada jednog od domaćina EP, Gruzija ide kući.