Juniori Srbije na krovu Evrope
Juniori Srbije najbolji u Evropi

Evropsko košarkaško (U 18) prvenstvo

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope (igrači do 18 godina) nakon što je u finalu Evropskog prvenstva, koje je završeno u Francuskoj, savladala domaću selekciju rezultatom 78:72.

Do osme evropske zlatne medalje u juniorskoj konkrenciji reprezentacija Srbije je došla odličnom igrom u finalnom meču.

Najefikasniji igrač bio je Anđušić sa 22 poena, a pratili su ga Đekić (16), Musli (14 poena i 14 skokova), Radosavljević (13) i Jaramaz (11).

Kod poraženih, Lebrun sa 17 i Furnie sa 16 poena bili su bolji od ostalih.

Treće mjesto pripalo je mladim Turcima koji su u borbi za bronzanu medalju nadigrali vršnjake iz Litvanije.