Kadeti SAD-a svjetski prvaci

Mladi Amerikanci na vrhu svijeta

Kadetska košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država (U-17) osvojila je naslov svjetskog prvaka.

Amerikanci su u finalnom meču u Dubaiju savladali selekciju Australije rezultatom 99:92.

Duel dvije najbolje selekcije na ovom prvenstvu donio je dosta dobru košarku. Iako je Australija pružila dosta dobar otpor favorzovani košarkaši SAD-a su većim dijelom susreta potpuno kontrolisali igru, te su na kraju došli do treće uzastopne titule prvaka svijeta.

Malik Newman je predvodio SAD do pobjede sa 21 poenom,  Jayson Tatum je dodao 15, dok je kod Australaca fantastičan bio Dejan Vasiljević s 29 poena.

Treće mjesto na prvenstvu je osvojila selekcija Srbije koja je u borbi za bronzu savladala selekciju Španije 62:59.