Kikanović sjajan, Alba nije

Novi poraz Albe

Košarkaši Albe doživjeli su novi poraz u Bundesligi. U 33. kolu gostovali su kod Frankfurta i izgubli su meč rezultatom 83:71.

Tim iz Berlina je odigrao dobrih 15 minuta, da bi potom uslijedio potpuni pad i zaslužen poraz.

Dobro su otvorili meč. Imali su plus sedam u prvoj dionici koju su na kraju dobili sa 20:16.

Prednost su držali do sredine igre u drugoj četvrtini. Tada kreće veliki preokret Frankfurta koji na odmor odlazi sa dva poena prednosti, 36:34.

Nastavak donosi potpunu dominaciju domaćih košarkaša. Tokom treće dionice bilo je čak i 15 poena razlike, a u završnu dionicu su ušli sa plus 14, 64:50.

Bez većih problema domaći tim je završio posao u ovom meču, a do pobjede ih je vodio Alex Englisha sa 19 poena.

Kod Albe Elmedin Kikanović je ubacio 15 poena za 20 minuta na parketu i bio je najbolji pojedinac svog tima.