Litvanci prvi, Crnogorci i Nijemci napreduju
Litvanski dječaci bez premca

U-16 Evropsko prvenstvo u košarci

Na U-16 evropskom prvenstvu A divizije koje se odigravalo u italijanskim gradovima Chieti i Pescara bez premca bili su mladi Litvanci koji su u finalu praktično raznijeli Češku sa 75:33. Nezaustavljivi Litvanci su prije toga, u polufinalu, samljeli i Francusku sa 73:47, a čitav turnior prošli su bez poraza.

U borbi za treće mjesto Francuska je izgubila i od Turske, a Srbija je osvojila 5. Mjesto nakon što je savladala Španiju.

Iz divizije A u kategoriji kadeta, ispadaju Mađari i Gruzijci, dok će njihovo mjesto naredne godine zauzeti Njemačka i Crna gora koje su bile najbolje u diviziji B.

Prvenstvo divizije B igralo se u glavnom gradu Bosne i Hercegovine i u početk je donijelo mnogo radosti za naviječa naše reprezentacije. Serijom poibjeda, uz samo jedan poraz od Crne Gore, naši mladići plasirali su se među 8 najbolji rezprezentacija, ali nisu imali snage da naprave nešto više u društvu Njemačke, Crne gore i Bjelorusije, već su slavili tek u meču za 7. mjesto i to nad Finskom.

U finalu divizije B za prestiž su se borili Nijemci i Crnogorci, a slavili su Nijemci i to rezutlatom 76:69. Treće mjesto osvojila je Bugarska visokom pobjedom nad Švedskom (81:61), a bolji od Bjelorusa bili su Slovenci koji su izborili 5. mjesto.