Ludwigsburg iznenadio Albu, Kikanović ubacio 18 poena

Eurokup

Ludwigsburg je iznenadio Albu u Berlinu u meču šestog kola Eurokupa.

Gosti su bili veliki autsajderi, ali su na kraju slavili sa 90:79, a moglo je biti i uvjerjivije. To je bila njihova četvrta pobjeda, koliko ima i Alba.

Ludwigsburg je 8:0 serijom otvorio utakmicu, a na kraju prve četvrtine vodio je sa 17 razlike (31:14).

Na poluvremenu je bilo čak 25 razlike (54:29) i domaćin više nije uspio da se vrati u utakmicu.

Goste su do pobjede vodili Brad Loesing sa 18 poena, David McCray je ubacio 16, dok su u redovima Albe najzapaženiji bili naš Elmedin Kikanović i Dragan Milosavljević sa po 18 poena.