Maccabi umalo ispustio +19, sigurna pobjeda Panathinaikosa

Zanimljivi mečevi

Maccabi i Panathinaikos upisali su pobjede u okviru 22. kola Eurolige.

Tim iz Tel Aviva slavio je tijesnu domaću pobjedu protiv Baskonije (85:84), iako je krajem treće četvrtine imao +19 (66:47).

Do osmog trijumfa u sezoni domaćina je predvodio Andrew Goudelock sa 21 poenom, a odličan je bio i Sylven Landesberg sa 18 postignutih koševa.

Andrea Bargnani za goste je ubacio 17 poena, a poen manje postigao je Rodrigue Beaubois.

'Ponos Izraela' je trinaesti sa skorom 8-14, dok Baskonija zauzima sedmu poziciju sa 12 pobjeda i 10 poraza.

Košarkaši Panathinaikosa do domaće pobjede protiv Bamberga (81:72) došli su zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu.

U prvih 20 minuta viđena je izjednačena borba, da bi 'Zeleni' u nastavku pojačali ritam i slomili otpor rivala.

Najefikasniji u redovima Atinjana bio je Chris Singleton sa 17 koševa, dok su Ioannis Bourousis i James Feldeine dodali po 16 poena.

Bolji od ostalih u redovima gostiju bio je Daniel Theis sa 18 pogodaka.

'Zeleni' trenutno drže peto mjesto sa omjerom 13-9, dok je Bamberg dvanaesti (8-14).