Marković i Vrabac uspješni na startu sezone

Bez poena bh. košarkaša

Košarkaši Tenerifa odlično su počeli novu sezonu ACB lige.

Tim kojeg s klupe predvodi Nenad Marković i za kojeg nastupa Adin Vrabac pobijedio je na gostovanju San Pablo Burgos rezultatom 81:65.

Samo u uvodnim minutama prve dionice domaći tim je bio konkurentan. Ostatak meča ekipa Nenada Markovića je dominirala i na kraju je ostvarila zasluženu pobjedu od 16 poena razlike.

Mike Tobey i Javier Beiran su vodili Tenerife do pobjede sa po 15 poena, dok je kod domaćih Deon Thompson ubacio 13.

Adin Vrabac je na parketu proveo nešto više od minute i nije se upisao u strijelce.

Aktuelni prvak Valencia je predvođena nevjerovatnim Ericom Greenom (27 poena) savladala na gostovanju ekipu Betisa 90:80.

Uspješno je u novu seznu krenula i Unicaja koja je savladala Murciju 74:64.