Minnesota nakon dva produžetka slomila Washington

Košarkaši Minnesote pobijedili su sinoć kao gosti sastav Washingtona rezultataom 132:129, i to nakon dva produžetka. U regularnom dijelu meča bilo je 109:109.

Tokom cijelog meča viđena je izjednačena borba, a tek nakon dodatnih deset minuta došlo se do pobjednika.

U napetoj završnici bolje su se snašli gosti, koji su na kraju došli do 24. pobjede u sezoni.

Minnesotu je do trijumfa vodio Towns sa 27 poena i 10 skokova, a odličan je bio i LaVine sa 25 koševa. U redovima Wizardsa Beal je postigao 26 poena, dok je Wall meč završio sa 22 pogotka  i 16 asistencija.

Houston je na domaćem parketu slavio u duelu sa Torontom (112:109). Po običaju najefikasniji igrač Rocketsa bio je Harden, koji je sinoć došao do triple-double (32 poena, 13 asistencija i 11 skokova), a pratio ga je Beasley sa 21 košem. U sastavu Toronta čak sedam igrača bilo je dvocifreno, a nešto bolji od ostalih bio je DeRozan sa 18 koševa.

Golden State je na pragu rekorda kada je u pitanju broj pobjeda u regularnom dijelu sezone. Warriorsi su upisali 65. trijmf, a najnovija žrtva bio je Dallas (128:120).

Aktuelni prvak je sjajnom igrom u prvom poluvremenu došao do 14 poena prednosti (72:58), pa i malo opuštanje u nastavku nije uticalo na konačan ishod.

Thompson i Curry kombinovano su ubacili 73 poena, odnosno 14 trojki. Thompson je pružio sjajnu partiju sa 40 koševa, dok je Curry pored 33 poena imao 8 asistencija i 8 skokova. Kog gostiju istakao se Matthews sa 26 koševa.

Da bi ispisali novu stranicu istorije Warriorsi će morati zabilježiti osam pobjeda u preostalih deset utakmica.