Ni Barcelona ne može ništa Valenciji

17 pobjeda Valencije

Košarkaši Valencije savladali su danas na gostovanju Barcelonu 94:91 u derbi susretu 17. kola ACB lige.

Ni Barcelona nije uspjela da zaustavi fantastične goste, koji su i nakon ovog kola bez poraza u prvenstvu.

Ipak, nakon prvog poluvremena činilo se kako će Valencija doživjeti prvi poraz. Imala je Barca osam poena prednosti nakon 20 minuta igre (42:34), no u nastavku je Valencia sjajna.

Okrenuli su meč u svoju korist, imali su prednost do samog finiša, ali je Barcelona uspjela da trojkom Satoranskog dođu do izjednačenja 82:82, te se ušlo u produžetke.

Gosti odigravaju sjajno dodatnih pet minuta. Iako je meč do samog kraja bio otvoren, Valencia je stigla do pobjede, 17 u prvenstvu.

Bojan Dubljević je predvodio goste do novog trijumfa sa 16 poena, Hamilton je dodao 15, a San Emeterio je dodao 14.