Orlando razbio San Antonio, Harden fantastičan

NBA

S. Bošković

Košarkaši Orlando Magica nanijeli su prvi ovosezonski poraz San Antonio Spursima.

Spursi su do ovog susreta bili na omjeru od četiri pobjede i bez poraza, no potpuno su razbijeni u Orlandu rezultatom 114:87. Već nakon prvih 12 minuta Spursi su gubili s 14 poena razlike, a na poluvremenu je bilo 27 poena viška za Magic.  Domaći tim do kraja je samo održavao prednost koju je stekao i zasluženo je slavio.

Evan Fournier je ubacio 25 poena za Orlando, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio LaMarcus Aldridge s 24 poena.

Houston Rocketsi su s rezultatom 109:93 bili bolji od Charlotte Hornetsa i tako su došli do četvrte pobjede u sezoni, dok je domaćinu ovo bio drugi poraz. Sjajnu utakmicu odigrao je James Harden koji je postigao 27 poena, ali i imao 13 asistencija, te deset skokova. Na drugoj stranici Kemba Walker je postigao poen manje, te je imao pet asistencija.

New York Knicksi su razbili gradske rivale Brooklyn Netse s rezultatom  107:86. Sjajan je u redovima pobjedničkog tima bio Kristaps Porzingis koji je ubacio 30 poena, dok je kod Netsa najraspoloženiji bio D'Angelo Russell s 15 poena.

Denver Nuggetsi savladali su Atlanta Hawkse rezultatom Košarkaši Orlando Magica nanijeli su prvi ovosezonski poraz San Antonio Spursima.

Houston Rocketsi su s rezultatom 109:93 bili bolji od Charlotte Hornetsa i tako su došli do četvrte pobjede u sezoni, dok je domaćinu ovo bio drugi poraz. Sjajnu utakmicu odigrao je James Harden koji je postigao 27 poena, ali i imao 13 asistencija. Na drugoj stranici Kemba Walker je postigao poen manje, te je imao pet asistencija.

Denver Nuggetsi savladali su Atlanta Hawkse rezultatom 105:100. Sjajan je u redovima Denver bio Nikola Jokić koji je meč završio s 18 poena i 15 skokova. Također, Garry Harris i Will Barton su ubacili po 18 poena. U redovima Hawksa najefikasniji je bio Dennis Schroder koji je ubacio 20 poena, te je imao i šest asistencija.