Osam poena Kikanovića u porazu Albe

BBL, 32. kolo

Košarkaši berlinske Albe poraženi su večeras u 32. kolu Bundeslige na gostovanju od Bremerhavena rezultatom 100:92.

Tim iz Berlina u posljednje vrijeme igra dosta slabo, naročito na gostovanjima gdje od januara ne znaju za pobjedu.

Tako je bilo i večeras, pa je Bermerhaven izuzetno lako došao do trijumfa, iako su gosti u meč ušli kao favoriti.

Alba je dobro ušla u meč. Imali su plus pet  na otvaranju, ali su zatim potpuno stali. Domaći su do kraja prve dionice došli do šest poena prednosti, da bi se ovaj prednost povećala na 13 poena nakon 20 minuta igre, 54:41.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u trećoj četvrtini. Dodatno je povećana razlika domaćeg tima (79:60), pa usprkos dobroj igri Albe u završnoj dionici do velikog preokreta nisu mogli i poraz je bio neizbježan.

Elmedin Kikanović je kod Albe ubacio osam poena, a najefikasniji je bio Engin Atsur sa 18 poena.

Anderson je u domaćem timu ubacio 17 koševa.