Otpale Brazilke, Mali i Novi Zeland

Na ženskom košarkaškom turniru košarkašice Brazila, Malija i Novog Zelanda ispale su iz utrke za četvrtfinala.

U grupi A uzbudljivo je bilo na utakmici između Brazila i Rusije iako se po konačnom rezultatu to ne bi moglo zaključiti (74:64). Brazilke su držale priključak sve do posljednje četvrtine kada Ruskinje ubacuju u brzinu više i rješavaju pitanje pobjednika.

Na čelu grupe A, nakon pobjede nad Korejom (63:53) je Bjelorusija koja nikada do sada nije iznačajnijih uspjeha u ženskoj košarci. Svjetske prvakinje, Australijanke, nisu imale većih problema da savladaju Latviju, do će poražene Latvijke za dva dana imati imperativ pobjede nad Korejom ukoliko žele ući u četvrtfinala.

U grupi B, Kina se plasirala među osam naboljih pobjedom nad košarkašicama Malija (69:48), Čehinje su uništile Novi Zeland sa 90:59, a Španija se do kraja prvog poluvremena dobro držala protiv Amerikanki sa samo 5 poena zaostatka (39:34), ali nisu imale snage da održe isti tempo do kraja susreta i poražene su sa visokih 93:55.