PAO srušio AEK, Milošević dva poena

Polufinale grčkog play-offa

D. Rakanović

Košarkaši Panathinaikosa u prvoj utakmici polufinalne serije grčkog play-offa porazili su AEK sa 80:70.

PAO je u svojoj OAKA areni slavio protiv kluba našeg reprezentativca Milana Miloševića.

Izabranici Xavija Pascuala su bolje otvorili utakmicu i nakon prvog perioda imali prednost od osam poena (23:15). Gosti u drugoj četvrtini se vraćaju u utakmicu i preuzimaju vodstvo, na poluvrijeme se otišlo sa četiri poena prednosti za AEK (35:39). Ipak, Panathinaikos sjajno otvara treći period i odlazi na dvocifrenu prednost (60:50). U posljednjem periodu PAO je rutinski čuvao prednost i stigao do trijumfa.

Najefikasniji u Panatahinaikosu bio je Nick Kalathes sa 23 poena, a Cris Singleton je dodao 14 poena.

U ekipi AEK-a se istakao Michael Dixon sa 15 poena.

Milan Milošević je na parketu proveo 16 minuta i postigao dva poena, uz četiri skoka.

Druga utakmica ove polufinalne serije igra se 14. maja, a domaćin će biti AEK.