Poraz Heata, Bryant vodio Lakerse do nove pobjede

Piše: A. Beganović
Na NBA parketima sinoć je odigrano jedanaest utakmica, a najzanimljivije je bilo u Utahu gdje su domaći Jazzeri rezultatom 99:98 savladali Miami Heat.
Sjajnu utakmicu odigrali su Utah Jazz i Miami Heat. Domaći Jazzeri su nakon prvog poluvremena imali prednost od 13 poena (57:44), no Heat se u drugom dijelu uspio vratiti u igru i pola minute prije kraja James i društvo su imali prednost od tri poena (97:94). Međutim, domaći su na kraju ipak slavili.

Kod Utah Jazza najefikasniji su bili Jefferson sa 20, te Miles sa 14 poena, dok su James sa 35 i Wade sa 31 poenom bili najefikasniji kod Heata.

Los Angeles Lakersi su pred svojim navijačima savladali Sacramento Kingse (115:107). Tokom cijele utakmice Bryant i društvo su imali prednost, pa su na kraju i sasvim zasluženo slavili. Kod Lakersa ponovo je sjajan bio pomenuti Bryant, koji imao učinak od 38 poena, osam skokova i tri asistencije. Pored Kobea dobru partiju odigrao je i Bynum, koji je postigao 19 poena i imao je 15 skokova. Kod Kingsa sa 18 poena najefikasniji je bio Garcia.

Boston Celticsi nisu imali problema sa New Jersey Netsima. Slavili su Celticsi sa 107:94, a do nove pobjede vodili su ih Pierce sa 27 i Garnett sa 20 poena, dok je sa 28 poena Lopez bio najefikasniji kod Netsa.

Najubjedljiviju pobjedu večeri ostvarili su San Antonio Spursi koji su rezultatom 102:72 savladali Charlotte Bobcatse. Kod Spursa najefikasniji je bio Parker sa 15 poena, dok su Bonner, Jefferson i Duncan postigli po 14. Maggette i Diaw sa p o14 poena bili su najbolji kod Bobcatsa.