Prva pobjeda Albe, skroman učinak Kikanovića

Kikanović ubacio četiri poena

Košarkaši berlinske Albe došli su do prve pobjede u novoj sezoni Eurocupa. Njemački tim je na svom parketu savladao italijansku Reggianu rezultatom 82:76.

Odigrali su gosti dosta dobar meč, ali su utisak pokvarili u posljednjoj dionici, kada nisu mogli pogoditi apsolutno ništa.

Na poluvremnu su imali plus pet, 45:40, da bi Alba pružila mnogo bolju igru u nastavku.

Posebno se to odnosi na posljednji period. Prelomili su meč u finišu, te su stigli do trijumfa u ovom meču.

Elmedin Kikanović je na parketu proveo gotovo 17 minuta. Imao je loš šut iz igre, te je ubacio samo četiri poena.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, dok je Will Cherry dodao 15.

Polonara je na drugoj strani ubacio 19, a Aradori 17 poena..