Rusi obrukali Srbiju

Težak poraz susjeda

Juniorska košarkaška reprezentacija Rusije pregazila je Srbiju (70:43) u susretu 2. kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Samsunu.

Dominirali su Rusi u ovom susretu i na kraju su potpuno razbili naše susjede, koji su tako upropastili velike šanse za plasman u drugi krug.

Očajno je izgledala igra Srbije u prvom poluvremenu. Ubacili su samo 13 poena za 20 minuta i na odmor su otišli sa minusom od 22 poena, 35:13.

Nastavila je Srbija da dominira i u nastavku meča. Nakon 30 minuta bilo je plus 33, 56:23.

Malo je Rusija stala na gas u posljednjoj četvrtinia, ali je Srbija na kraju ipak doživjela težak poraz.

Tonoyan je predvodio Ruse sa 16 poena, Andrianov je dodao 15, a Lopatin 13 poena.