San Antonio razbio Boston u TD Gardenu

Lagana pobjeda

Košarkaši San Antonio Spursa savladali su večeras u TD Gardenu ekipu Boston Celticsa rezultatom 111:89..

Do 11 pobjede u sezoni San Antonio je stigao sjajnom igrom u drugom poluvremenu.

Boston je u prvom poluvremenu bio i te kako ravnopravan rival. Iako su u prvoj dionici imali minus tri (25:22), sjajnom igrom u drugoj četvrtini su osigurali četiri poena prednosti na poluvremenu (49:45).

Ipak, nastavak donosi potpunu dominaciju tima iz Texasa. Bez većih problema su okrenuli utakmicu u svoju korist.

Boston nije uspio zaustaviti sjajan napad Spursa, te su na kraju gosti stigli do sigurne pobjede.

Svi u redovima Spursa su bili raspoloženi, a predvodio ih je Danny Green sa 18 poena. Kod Bostona Jeff Green je ubacio 16 poena.