Silovita Zvezda

Superliga Srbije, play-off

Ekipa Crvene zvezde obezbijedila je plasman u finale Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Radonjića ostvarili su i drugu pobjedu protiv Mega Leksa (74:64), ovaj put u Sremskoj Mitrovici.

Domaćin je odlično parirao crveno-bijelima tokom tri dionice, ali je ekipu Dejana Milojevića skupo koštalo opuštanje u posljednjih 10 minuta. Mega Leks i Zvezda su u zadnju četvrtinu ušli potpuno izjednačeni (55:55), međutim, domaći košarkaši u ovom periodu igre ubacuju samo devet poena. Gosti znalački koriste greške Mege i na taj način dolaze do brejka.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Luka Mitrović i Stefan Jović sa 20, odnosno 18 poena. Plejmejker gostiju tome je dodao i devet asistencija.