Sjajna partija Stipanovića protiv bivšeg kluba

Turska

Košarkaši Trabzonspora pobijedili su Buyukcekmece sa 83:75 u 16. kolu turske Super lige.

Buyukcekmece našeg Andrije Stipanovića vezao je i treći poraz, a (sada već bivši) centar bh. reprezentacije odigrao je kvalitetan meč.

Ubacio je 16 poena uz osam skokova i četiri asistencije i bio je daleko najbolji igrač gostujuće gtima, dok je Trabzonspor predvodio Kenneth Kadji sa 21 poenom, a Dwight Hardy dodao je 19 poena.

Trabzonspor je na poluvremenu vodio 40:34, gosti su uspijevali da se vrate, ali u zadnjoj četvrtini domaći tim je odradio posao i stigao do šeste pobjede, dok je Buyukcekmece na omjeru 6-10.