Slab nastup Muse u novom porazu Cedevite

Dva poena bh. košarkaša

Košarkaši Cedevite poraženi su u 2. kolu Eurocupa od litvanske ekipe Lietkabelisa rezultatom 80:76.

Izuzetno slab meč je odigrao hrvatski tim, pa su gosti sasvim zasluženo stigli do pobjede.

Već nakon prve dionice Litvanci su imali plus osam (25:17), da bi do poluvremena ta prednost narasla na 11 razlike, 48:37.

Lietkabelis je imao fantastičan šut iz igre u prvih 20 minuta. Za dva su šutirali preko 70%, a za tri preko 40%.

Nastavak je donio dosta izjednačenu igru. Uspijevala je Cedevita u određenim momentima da povede, ali su gosti ipak trojkama uspjeli da prelome meč u svoju korist i da dođu do pobjede.

Džanan Musa je za 16 minuta ubacio dva poena, a najefiaksniji je bio Miro Bilan sa 16 poena.

Goste je do trijumfa vodio Zygmantas Skucas sa 22 poena.