Španci nakon produžetka, Ameri sigurni
Gasol stariji bolji od Yao Minga

M. Maksimović

U grupi B nakon dva kola SAD i Španija su bez poraza. Španija je svoju drugu pobjedu upisala tek nakon produžetka protiv Kine 85:75.

Borbenim Kinezima je pripalo prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali devet poena prednosti 46:37. na početku posljednje dionice Kina je vodila 64:51, ali se Španci nisu predavali.2:16 prije kraja Navarro je pogodio za 70:70. Zhizhi Wang je poentirao za 72:70, Marc Gasol je poravnao 17 sekundi prije kraja.

Utakmica je tako otišla u produžetke gdje su Špnaci napravili seriju 11:3 za drugu pobjedu. Pau Gasol je utakmicu završio sa 29 poena i 8 skokova, Rudy Fernandez je dodao 21 poen. Zanimljivo kod Kineza prvi strijelac je bio Liu Wei sa 19 poena, Zhu i Wang Zhizhi su dodali po 15. Yao Ming je utakmicu završio sa 11 poena i 9 skokova.

Grci su u drugom susretu ostvarili prvu pobjedu, relativno lako protiv Njemačke 87:64. U drugoj četvrtini Grci su počeli stvarati prednost, nakon 20 minuta su imali 11 poena viška, 44:33. U trećoj dionici Grci su stvorili veliku prednost, i Nowitzki i društvo se nisu mogli više vratiti.Spanoulis je utakmicu zaključio sa 23 poena, dok je Nowitzki postigao tek 13.

Amerikanci su sredili Angolu 97:76. Za pobjedu je bila dovoljna serija 8:0, već nakon poluvremena Angola je bila u minisu 18 poena, (37:55). U nastavku lagana utakmica u kojoj je do kraja Wade postigao 19 poena, Howard 14, LeBron James i Carmelo Anthony su dodali po 12.Kod Angole je sam