Spektakularan nastup Curryja, kiks Clevelanda

Steph pogodio 11 trojki

Noć u NBA ligi je, po ko zna koji put, obilježio Stephen Curry.

Trenutno najbolji košarkaš svijeta je u pobjedi Golden Statea nad Washingtonom 134:121 za 35 minuta provedenih na terenu ubacio 51 poen, uz čak jedanaest pogođenih trojki. Nevjerovatni Curry je već nakon prve četvrtine imao 25 poena na svom kontu, a samo u prvih deset minuta je pogodio sedam trojki.

Fantastičnu partiju pružio je i Draymond Green, koji je stigao do novog triple doublea (12p, 12as, 10sk), a vrlo efikasan je bio i John Wall sa 41 ubačenim poenom.

Ekipa Clevelanda je kao gost doživjela neočekivan poraz od Charlottea rezultatom 106:97, a Hornetse je do pobjede vodio Jeremy Lin sa 24 poena i osam asistencija. Najbolji igrač Cavsa na sinoćnjoj utakmici bio je Kyrie Irving sa 26 poena, koji je bio i najefikasniji pojedinac na utakmici.

San Antonio je na krilima Aldridgea (36p) stigao do pobjede protiv New Orleans Pelicansa 110:97, dok je Chicago kao gost savladao Sacramento rezultatom 107:102. Raspoloženi Cousins sa 30 ubačenih poena nije mogao sam protiv raspoloženih Bullsa, koje su predvodili Moore sa 24 i Rose sa 21 poenom.