Odigrano osam utakmica

D. Rakanović

Na NBA parketima sinoć je odigrano osam utakmica.

San Antonio Spursi su kao domaćini savladali Atlanta Hawkse rezultatom 107:99.

Bila je ovo jedanaesta pobjeda Mamuza u posljednjih 12 utakmica, čime su se izjednačili sa Golden State Warriorsima na vrhu Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 52-14.

Imali su Spursi na poluvremenu prednost od 11 poena, ali su gosti u uvodnim minutima posljednje četvrtine uspjeli da preokrenu (87:86). Ipak, serijom 16:4 Spursi su prelomili utakmicu.

Kawhi Leonard je predvodio San Antonio sa 31 poenom. Patty Mills je dodao 15, Danny Green i David Lee po 14, a Pau Gasol 13 poena. Gasol je imao i 10 skokova.

U ekipi Atlante istakao se Dennis Schroder sa 22 poena i 10 asistencija. Tim Hardaway Jr. je postigao 17, Paul Millsap 16, a Kent Bazemore 15 poena.

Minnesota je na domaćem parketu ubjedljivo savladala Washington sa 119:104. Trećom pobjedom u posljednjih četiri utakmice uključili su se u trku za play off.

Minnesota je već u prvoj četvrtini došla do prednosti od 21 poena, a gosti su nekoliko puta uspjeli da se vrate, ali nijednom na manje od pet poena minusa.

Odličnu partiju pružio je Ricky Rubio sa 22 poena i 19 asistencija, što je novi rekord ove franšize. Karl-Anthony Towns bio je jedini efikasniji od Rubija, postigavši 39 poena i 13 skokova.

Srbijanski reprezentativac Nemanja Bjelica ubilježio je double-double sa 16 poena i 10 skokova.

U sastavu Washingtona John Wall je postigao 27 poena. Bradley Beal je dodao 20 poena. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za 25 minuta na parketu postigao 12 poena i četiri skoka.