Tri poena Đedovića u gostujućoj pobjedi Bayerna

Eurokup

Košarkaši Bayerna slavili su u gostima kod litvanskog Lietkabelisa sa 78:72.

Bayern je u četvrtom kolu grupe F Top 16 faze Eurokupa upisao i četvrtu pobjedu, čime se učvrstio na prvom mjestu.

Bayern je bolje otvorio meč, ali je Lietkabelis na kraju prve četvrtine imao prednost od šest poena (26:20).

Na početku druge dionice bilo je i do tog trentuka maksimalnih osam poena prednosti u korist domaćih, ali se gostujući sastav uspio vratiti i na poluvremenu je bilo samo pola koša razlike (40:39).

U završnici treće četvrtine bilo je 63:53 u korist njemačkog tima, koji više nije ispuštao prednost.

Po 12 poena u Bayernovu pobjedu ugradili su Nick Johnson, Anton Gavel, Devin Booker i Taylor Brice, dok je bivši bh. reprezentativac Nihad Đedović ubacio tri poena.