Ubjedljiv trijumf Portlanda, Nurkić odličan

NBA liga

Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju u dresu Portlanda.

Njegov tim je sinoć bio ubjedljiv na gostovanju kod Atlanta (113:97), te je upisao drugu vezanu pobjedu.

Blazersi su furiozno krenuli i nakon 12 minuta igre stekli 22 poena prednosti (40:18). U nastavku je domaćin bio nešto bolji rival, ali nedovoljno za rezultatski preokret.

Pobjednički tim predvodio je Damian Lillard sa 27 poena i po pet skokova i asistencija, a pratio ga je CJ McCollum sa 22 koša, šest uhvaćenih lopti i pet proigravanja.

Jusuf Nurkić je za 32 minuta na terenu zabilježio 12 poena (6/11 iz igre), devet skokova, šest asistencija, pet blokada i dvije ukradene lopte.

Kod domaćina su se istakli Ersan Ilyasova sa 23 i Tim Hardaway Jr. sa 22 pogotka.