Važna pobjeda Hrvatske
Hrvatska pobjedila evropske prvake

M. Maksimović

Nakon dva kola košarkaškog turnira u grupi A, Hrvatska i Litva su još uvijek bez poraza dok su Iran i Australija bez pobjede.

Drugo kolo košarkaškog turnira otvorili su Litvanci i Iranci.Litva je kroz lagano zagrijavanje upisala pobjedu 99:67. Ipak nakon što je Iran otvorio utakmicu sa 14:6, Litvanci su se uozbiljili pa su u drugoj dionici serijom 18:0 postavili stvari na svoje mjesto.Najefikasniji kod Litve Kleiza s 22 poena uz 8 skokova, dok je Sarunas Jasikevicius dodao 20 poena. Što se tiče Irana Ehadadi je ubacio 21 poen uz devet skokova.

Nakon toga smo gledali utakmici iz također grupe A u kojoj je Hrvatska nadigrala Rusiju 85:78. Hrvatska je krenula u utakmicu sa 6:0, nešto kasnije je povela 12:7, ali su Rusi odgovorili,
početkom druge dionice su imali +5, (20:25). najveću prednost reprezentacija Hrvatske je imala početkom drugog poluvremena, Barać je pogodio za 46:36.

Rusi su u ovom periodu bili u velikim problemima, na kraju treće četvrtine su zaostajali devet poena 51:60. Rezultatsku prednost Hrvatska je održavala bez većih problema, a trica Zorana Planinića za 82:74, 1:17 prije kraja je riješila sve dileme. Marko Popović je postigao 22 poena, Planinić je dodao 20 za 19 minuta, a Stanko Barać 12 poena i sedam skokova. Kod Rusa, Kirilenko 18 poena i tri blokade, Bikov 15, a Hrjapa 14 poena.

Zlatni iz Atine su u popravnom nakon poraza od Litve danas bez većih problema sredili Australiju 85:68. Početak utakmice i vodstvo Argentine 11:1 je usmjerilo ovu utakmicu u jednosmjernu ulicu.
Manu Ginobili je bio pravi, 21 poen, 7 asista. Scola je dodao 17 poena, Delfino 14. Kod Australije je usamljen bio Patrick Mills s sa 22 poena.