Vesely vodio Fener do pobjede na Maccabijem

Pobjeda Fenera

Košarkaši Fenerbahčea savladali su na domaćem parketu aktuelnog prvaka Evrope Maccabi iz Tel Aviva 80:72, te su poveli s 1:0 u četvrtfinalnoj seriji.

Dosta loše je Fener ušao u meč. Maccabi je poveo s 11:2 u uvodnim minutama, ali je turski tim ipak uspio do kraja prve dionice da smanji zaostatak na minus šest (22:16).

Ponos Izraela je vodio i cijelim tijekom druge dionice. Na poluvrijeme se otišli sa četiri poena prednosti (42:38), da bi sredinom treće dionice imali dvocifrenu prednost (54:43).

Međutim, sjajnom igrom u finišu ove četvrtine Fener dolazi do preokreta i vodstva nakon 30 minuta igre, 59:58.

Uspjeli su domaći do kraja da prelome rezultat. Priveli su meč kraju, te su slavili pobjedu od osam razlike.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Jan Vesely je s 23 poena predvodio Fener, dok je za goste Jeremy Pargo ubacio 25 poena.