Vučević brojao do 41, Thompson do 31, Lakersi slavili

NBA

S. Bošković

Golden State Warriorsi su rezultatom 128:120 savladali New Orleans Pelicanse.

U prvoj četvrtini Pelicansi su igrali sjajno, te su imali 13 poena prednosti, no druga dionica odlazi na stranu Ratnika rezultatom 35:25. Sličnim rezultatom završena je i treća četvrtina, bilo je 37:26 za Warriorse, da bi posljednjih 12 minuta bilo potpuno izjednačeno.

Klay Thompson je ubacio 31 poen, te je bio najefikasniji kod Warriorsa, a pratili su ga Step Curry i Kevin Durant s 28, odnosno 22 poena. S druge strane, DeMarcus Cousins i Anthony Davis su ubacili po 35 poena.

Brooklyn Netsi su savladali Orlando Magic rezultatom 126:121, a gostima nije pomogao ni sjajni Nikola Vučević koji je ubacio 41 poen, što mu je ujedno bio i rekord karijere.

Minnesota je rezultatom 100:97 upisala pobjedu protiv Utah Jazza. Minnesotu je do pobjede vodio Andrew Wiggins s 21 poenom, dok je kod Utaha najefikasniji bio Rodney Hood s poenom manjem.

Los Angeles Lakersi su na domaćem parketu uspjeli savladali Phoenix Sunse.  Lakersi su većim dijelom susreta kontrolisali rezultat, no deset sekundi prije kraja Sunsi su zaostajali samo jedan poen. Ipak, pobjeda je u dramatičnoj završnici rezultatom 132:130 otišla na stranu Lakersa.

Lonzo Ball je bio najbolji kod Lakersa s 29 poena, dok je Ingram dodao 25. Kod Sunsa su, očekivano, najviše poena ubacili Bledsoe (28), te Booker (25).