Wade vodio Miami do zlata vrijedne pobjede

Prva runda play-offa

Ekipa Miamija uspjela je da u šestoj utakmici trijumfuje na strani i ostane u trci za drugu rundu play-offa.

Wade i družina slavili su u noći sa petka na subotu protiv ekipe Charlottea rezultatom 97:90, te su na taj način izborili majstoricu.

Presudnu ulogu u ovom meču imao je Dwyane Wade koji je maestralno odigrao zadnju četvrtinu. On je u posljednjih 12 minuta ubacio 10 poena, uključujući i dvije trojke u samoj završnici.

Wade je bio i najbolji pojedinac gostiju sa 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Domaćinu nije pomogao ni sjajni Kemba Walker koji je susret okončao sa 37 koševa i 5 asistencija.