Zvezda lagano savladala Mornar

ABA liga, 1. kolo

D. Rakanović

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su savladali Mornar iz Bara rezultatom 88:77 na otvaranju nove sezone u ABA ligi.

Ekipa mladog stručnjaka Dušana Alimpijevića od samog starta nametnula je svoj ritam, poveli su vrlo brzo sa 11:4, a ista razlika je bila na kraju prve četvrtine (19:12).

U drugoj četvrtini Zvezda uspijeva povećati prednost koja je na poluvremenu iznosila 15 poea (45:30).

U nastavku utakmice Zvezda je dominirala. Najveća prednost iznosila je 21 poen, a nakon 30 minuta crveno bijeli imali su prednost od 20 poena (70:50).

U posljednjoj četvrtini Mornar je uspio da ublaži poraz.

Zvezdu je do pobjede predvodio Matthias Lessor sa 22 poena. Taylor Rochestie je ubacio 17 poena i sedam asistencija, dok je Milko Bjelica meč završio sa 15 poena.

U ekipi Mornara istakao se Raley-Ross sa 21 poenom. Needham je postigao 17, Shepherd je dodao 12, a Mićović 10 poena.