Bartoletti zlato, Španovićevoj bronza

Srbijanska skakačica napravila uspjeh

Amerikanka Tianna Bartoletta je danas osvojila zlatnu medalju u skoku u dalj, ostvarivši rezultat 7,14 metara.

Na drugom mjestu završila je Shara Proctor, kojaje skočila 7,07 metara. Bronzana medalja pripala je srbijanskoj skakačici Ivani Španović, koja je skokom od 7,01 metara osvojila treće mjesto i postavila novi državni rekord Srbije.

Koliko je konkurencija bila žestoka najbolje govori podatak da su posljednji put dvije takmičarke u finalu Svjetskog prvenstva skočile preko sedam metara davne 2001. godine u Edmontonu.

Za Bartolettu ovo nije prva titula, budući da je prije tačno deset godina bila prvakinja svijeta u svojoj disciplini.