Bišćanke slavile u derbiju kola protiv Gacka

Premijer liga za odbojkašice, 7. kolo

Sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine za odbojkašice donijelo je nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja, a svakako je najinteresantnije bilo u duelu Gacka i Bihać-Premingera.

Na kraju je trenutno drugoplasirani sastav šampionata slavio nakon pet setova igre. Gošće su dobro otvorile susret, povele sa 0:1, a ona su Hercegovke osvajanjem drugog seta utakmicu vratile u egal. Velika borba u trećem setu na kraju je 'na razliku' pripala Bišćankama sa 29:27. U četvrtoj dionici susreta domaće igračice su za tri poena bile bolje, pa je pobjednik odlučen u petom setu, koji je rezultatom 15:13 pripao gošćama. Ekipa iz Bihaća koja je u prošloj sezoni tek u play-outu osigurala opstanak u ligi najugodnije je iznenađenje u novoj sezoni.

I u duelu BL Volley – Sloboda-Tuzlafarm takođe je viđeno pet setova, a i ovom meču su više sreće i znanja na kraju imale gošće iz Tuzle. Nakon ove utakmice oba tima imaju identičan skor od tri pobjede i četiri poraza.

Novajlija u ligi, sastav Vogošće, nije imao mnogo šansi na gostovanju kod aktuelnog šampiona u Brčkom. Jedinstvo je upisalo nova tri boda, ali su gošće iz Sarajeva uspjele otkinuti jedan set šampionkama, ipak, nedovoljno da upišu novi bod.

Radnik je sa 3:1 bio bolji od Modriče na domaćem terenu, dok je Kula sa maksimalnih 3:0 slavila na gostovanju protiv HE na Drini, posljednjeplasirane ekipe u Premijer ligi, koja je jedini tim bez pobjede.