Boks: Kučuk najbolji u Banjaluci
Bh. reprezentativci Kučuk, Hadžihajdić, Vidić i selektor Hamid Guska

Bh. reprezentativac u poluteškoj kategoriji Darko Kučuk proglašen je za najboljeg boksera međunarodnog memorijalnog EABA turnira „Radovan Bisić“ održanog 10. i 11. oktobra u Banjaluci. Kučuk je u polufinalnoj borbi savladao predstavnika Slovačke da bi u finalu pobijedio Rusa pod zastavom Crne Gore Denisa Tsaryuka.

Najbolji tehničar je Ljubomir Marjanović iz Srbije dok je najborbeniji meč turnira bio između našeg reprezentativca Velibora Vidića i Borne Katalinića iz Hrvatske.

Kucuk_DarkoKučuk Darko „Memorijal Radovan Bisić“ održava se u spomen na proslavljenog boksera banjalučke Slavije i jednog od najboljih boksera BiH svih vremena - Radovana Bisića. Bisić je u svojoj bogatoj karijeri između ostalog u dva navrata bio prvak Jugoslavije, prvak Balkana a najveći uspjeh ostvario je 1975.godine kada je na Evropskom prvenstvu u Poljskoj osvojio bronzanu medalju.

„Memorijal Radovan Bisić“ je, nakon juniorskog turnira „Mostar 2008“, te seniorskih „Memorijal Hakija Turajlić“ u Sarajevu, i „Aco Stanković - Turnir mira“ u Tuzli, bio posljednji ovogodišnji turnir iz Bosne i Hercegovine koji se nalazi u oficijelnom kalendaru EABA-e (Evropske amaterske bokserske asocijacije).