Bosna i Hercegovina bronzana na Evropskom prvenstvu

Naši momci danas pobijedili Hrvatsku sa 3:0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Naši momci su jučer ostali bez finala nakon što su po prvi put izgubili meč na EP-u poslije 18 godina i to u polufinalu od Rusije sa 3:2 u setovima.

Danas su našim momci uspjeli da savladaju domaćina Hrvatsku u susretu za treće mjesto u Pereču sa 3:0 u setovima (25:21, 25:16, 25:18).

Podsjetimo, naša reprezentacija je osvajala devet uzastopnih zlatnih medalja na evropskim prvenstvima, a posljednji put smo bronzu osvojili davne 1997. godine.

U finalnom meču Evropskog prvenstva snage će odmjeriti Rusija i Ukrajina od 14.30 sati.