Bosna i Hercegovina je na krovu Evrope!

Titula bez izgubljenog seta

Dž. Mrakić

Bosna i Hercegovina na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj osvojila je deveto evropsko zlato u sjedećoj odbojci!

Izabranici Mirze Hrustemovića u finalu su savladali  domaćina Njemačku rezultatom 3:0 i na taj način, bez izgubljenog seta na prvenstvu, po deveti put se okitili titulom prvaka Starog kontinenta.

Najneizvjesniji je bio treći set koji je protekao dosta izjednačeno, međutim kapiten Sabahudin Delalić i ostali zlatni momci slavili su 25:23 ne dajući Nijemcima nadu da će igru moći odvesti u četvrti, pa i peti set.

Šta još reći o ovim momcima, koji su istinski ponos naše domovine. Raduj se Bosno i Hercegovino!