Buccaneersima prva pobjeda, nova katastrofa Raidersa

NFL

Do prve pobjede u novoj NFL sezoni večeras su stigli Tampa Bay Buccaneersi. Oni su kao gosti savladali Pittsburgh Steelerse sa 27:24.

Tampa je do pobjede stigla sjajnom odbranom u zadnjoj četvrtini. Zahvaljujući Benu Roethlisbergeru Steelersi su imali prednost od 24:17, ali je Big Ben zakazao u posljednjoj četvrtini, te je Tampa stigla do pobjede, prve u ovoj sezoni.

Steelersima nisu pomogla ni tri bačena touchdowna i 314 bačenih jardi Roethlisbergera.

Novu katastrofalnu sezonu igraju Oakland Raidersi. Večeras su doživjeli novi težak poraz i to od Miami Dolphinsa 38:14.

Dominirali su Dolphinsi ovim susretom koji je igran na Wembley stadionu u Londonu, te su na kraju slavili uvjerljivu pobjedu.

Do nje ih je vodio Ryan Tannehill sa 278 bačenih jardi i dva touchdowna, te Lamar Miller sa također dva touchdowna.

Raidersima je ovo četvrti poraz u sezoni...

Dobre sezonu nastavili su i Baltimore Ravensi koji su pregazili Carolina Panthersa 38:10. Ravensima je ovo treća pobjeda u sezoni, a isto tako do treće pobjede su došli Houston Texansi koji su sa 23:17 pobijedili Buffalo Billse.

Krugu timova sa tri pobjede pridružili su se i Detroit Lionsi koji su slavili na gostovanju kod New York Jetsa 24:17.

Nakon dva uvodna poraza polako se bude i Indianapolis Coltsi. Oni su večeras pregazili Tennessee Titanse sa 41:17, te su došli do druge pobjede, dok su uvjerljivi bili i Green Bay Packersi kod Chicago Bearsa 38:17.