Dibabi zlato u maratonu

A. Beganović

Etiopljanka Mare Dibaba nova je svjetska prvakinja u maratonu. Dibaba je u Pekingu stigla do zlatne medalje i postala je prva Etiopljanka koje je to pošlo za rukom.

U dosta zanimljovoj trci pobjednica je odlučena tek u samom finišu, što za maraton baš i nije karakteristično.

Dibabe je maraton istrčala u vremenu 2:27:35, srebrena Helah Kiprop bila je sporija sekundu, dok je bronzanu medalju osvojila Eunice Kirwa, rođena Kenijka koja nastupa za Bahrein.

Braniteljica naslova svjetske prvakinje iz Moskve, Kenijka Edna Kiplagat, završila je na petom mjestu sa 43 sekunde zaostatka za pobjednicom.