Dvije medalje za taekwondo reprezentaciju BiH
Sportska dvorana "Orbita" u Wroclawu gdje se održavalo takmičenje

Protekli vikend je u poljskom Wroclawu održano 14. juniorsko i 23. seniorsko evropsko prvenstvo u Taekwondou na kojem je učestvovalo preko 600 takmičara iz 31 zemlje.

Učešće na ovom evropskom prvenstvu uzela je i reprezentacija Bosne i Hercegovine koja je na kraju osvojila dvije medalje.

U juniorskoj konkurenciji, kategorija do 60 kg, zlatnu medalju osvojila je Burzić Dijana, članica TKD ''Bosna-Đemo'' iz Cazina koja je u finalnoj borbi pobjedila Poljakinju Kosobudzku, dok je u seniorskoj konkurenciji, kategorija preko 80 kg, srebrnu medalju osvojio Ramiz Malić, član TKD ''Bihać'' iz Bihaća koji je u finalnoj borbi izgubio od Poljaka Idzikowskog.